TISZTELT CÉGVEZETŐ!
A MELLÉKELT TEMATIKA ALAPJÁN KÉSZÜLT EL A KÖZÉPVEZETŐI PROJEKTOROS FELKÉSZÍTŐ ANYAG, MELYET EGY MUNKAÜGYI SZEMLÉT KÖVETŐEN JAVASLOK KÖZÖSEN MEGTARTANI ÖNÖKNÉL. IDŐPONT EGYEZTETÉS TELEFONON.
Tisztelt Partnerünk!
A 2023. I. félévi munkaidő keret fő számai: 181 naptári napból 125 munkanapból és 51 pihenőnapból, valamint 5 munkanapra eső munkaszüneti napból áll.
A teljesített munkaórák száma 1000 óra, az időarányos féléves túlóra (önként vállalt túlóra megállapodás nélkül) a Mezőgazdasági Ágazati Kollektív Szerződés hatálya alá tartozó munkáltatóknál 150 óra, míg a Munka Törvénykönyve hatálya alá tartozó munkáltatóknál 125 óra. A maximális túlóra mértéke 26x8=208 óra lehet.
Fontos az első félév zárásakor az időarányos szabadságok, a túlmunkaórák, esetleg le nem dolgozott órák, pihenőnapok időarányos kiadása szempontjából elemezni a munkaidő keretet és a szükséges korrekciókat elvégezni. Szerződéses partnereink részére az elemzésekhez segítséget nyújtunk.
Amennyiben a ...
A próbaidő szabályairól.
A jogszabály lehetőséget teremt arra, hogy a munkaadó és a munkavállaló kölcsönösen megismerhessék egymást, az elvárásokat, a munkaadó által nyújtottakat, a képességeket. Ezt a célt szolgálja a próbaidő, mely lehetővé teszi, hogy a munkaviszonyt a hagyományos munkaszerződésnél egyszerűbben lehessen felbontani. Abban az esetben tehát, ha a felek elképzeléseinek mégsem felelnek meg a gyakorlatban tapasztaltak, azonnali hatállyal megszüntethetik a szerződést.
Fontos tudni, hogy a próbaidő a munkaviszony része. Próbaidőről csak akkor lehet szó, ha a felek munkaviszonyban állnak, azaz van közöttük munkaszerződés. A próbaidőről a munkáltató és a munkavállaló a munkaszerződésben állapodhatnak meg. Munkaszerződés hiányában nem beszélhetünk próbaidőről sem. Ezért nem ...
Tárgya: A mezőgazdasági, erdőgazdálkodási, halászati ágazatban, valamint a feldolgozóiparon belül az élelmiszergyártási és italgyártási al-ágazatok területén működő munkáltatók foglalkoztatási gyakorlatának célvizsgálata.
A LEVÉL MELLÉKLETÉBEN MEGTALÁLHATÓ A MUNKAÜGYI KURZUS TESZLAPJA. PARTNEREINK MUNKATÁRSAI ISMERET-FELMÉRÉS CÉLJÁBÓL INGYEN KITÖLTHETIK ÉS BEKÜLDÉST KÖVETŐEN MEGKÜLDJÜK A MEGOLDÓ-KULCSOT ÖNÉRTÉKELÉS CÉLJÁLBÓL.
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 2023. május 4 -5 - 6.
A tavasz egyik legjelentősebb agrár eseménye, a magyar mezőgazdaság legnagyobb szakmai találkozója és vására az állattenyésztés ágazatait és tevékenységeit mutatja be Hódmezővásárhelyen.
A rendezvényre kilátogatók betekintést nyerhetnek az állattenyésztés nyolc ágazatának, a halászat, vadászat, továbbá az állattenyésztés és növénytermelés ágazatainak életébe és munkásságába. A szakkiállítás programjai között tenyészállat-árverések, élőállat-bemutatók és mezőgazdasági gépbemutatók is szerepelnek. A hódmezővásárhelyi állattenyésztési napok felvonultatja a hazai mezőgazdaság szinte összes területének képviselőit, az állattenyésztéstől és növénytermesztéstől a különböző technológiák bemutatásán át a gépforgalmazók termékkínálatáig. A seregszemlén ...
2023. MÁJUS 4-5-6-ÁN VÁRJUK ÖNÖKET A XXX. ALFÖLDI ÁLLATTENYÉSZTÉSI ÉS MEZŐGAZDA NAPOK SZAKKIÁLLÍTÁS ÉS VÁSÁRRA HÓDMEZŐVÁSÁRHELYRE. A KONTROPORT MUNKAÜGYI KFT. AZ IDÉN IS RÉSZT VESZ A KIÁLLÍTÁSON. III. CSARNOK III/311 STANDON. KERESSENEK FEL, EGYEZTETÉS TELEFONON.
Napi és heti pihenőidő szabályai
A 2023. január 1-jétől hatályos Mt. módosítás a napi és a heti pihenőidő beosztásának szabályain is változtatott.
Eszerint nem jár napi pihenőidő, ha másnap nincs munkavégzés.
A heti pihenőidő pedig az eddigiekhez képest rugalmasabban beosztható egyenlőtlen munkaidő-beosztásban.
A napi pihenőidő a napi munka befejezése és a következő munkanapi munkakezdés közötti időtartam, amelynek főszabály szerint legalább 11 órának kell lennie [Mt. 104. § (1) bekezdés]. A napi pihenőidő funkciója, hogy a dolgozó fel tudjon töltődni és fel tudjon készülni a következő napra. A napi pihenőidő beosztása kapcsán az Mt. korábbi szabálya rögzítette, hogy ha a készenlét ideje alatt a munkavállaló munkát nem végzett, akkor napi pihenőidőt nem kell beosztani.
Ezen ...
Munkaügyi ellenőrzés tapasztalatairól.
A munkaügyi felügyelet, jelenlegi nevén a foglalkoztatás-felügyeleti hatóság, minden évben ellenőrzési tervet készít, melyben meghatározza az adott év ellenőrzésének irányait. Ezt követően a felügyelet jelentésben mutatja be az ellenőrzések eredményeit. Az alábbiakban ezen eredményeket a tanulságok levonása érdekében mutatjuk be.
Kiemelt ellenőrzési szempont volt annak elősegítése, hogy az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkakörülmények valósuljanak meg, továbbá, hogy a munkavállalók alapvető jogai érvényesüljenek.
Fontos, hogy a munkavállalók rendelkezzenek rendezett jogviszonnyal, csökkenjen a jogkövető vállalkozások versenyhátránya, és ez segítse a munkahelyek megtartását, illetve az új, legális (adózó) munkahelyek létesítését. ...
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Az ünnepi munkavégzésről és az elszámolásáról minden évben sok kérdés merül fel, ezeket szeretnénk megelőzni ezzel a tájékoztatóval.
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Az ünnepi munkavégzésről és az elszámolásáról minden évben sok kérdés merül fel, ezeket szeretnénk megelőzni ezzel a tájékoztatóval.
A felsorolt 55 feladatot a jelenlegi szakapparátusi munkaköri leírás összehasonlítása, módosítása, fejlesztése céljábók foglaltuk össze.
A munkaügyi szaktanácsadásI tevékenységünk során felmérjük, véleményezzük, javaslatokat készítünk, konzultálunk a vezetői munka fejlesztése érdekében.
2 részes online tematikus anyag melyet a jelentkezők e-mail címére továbbítunk. 1 online teszt a melyet a kurzusvezető értékel. A résztvevők a tesztek sikeres megoldásáról és a kurzus teljesítéséről emléklap kerül kiállításra. Video-konferencia megszervezése a résztvevők számára 04.27.-én.
2023. január 01-től változott a Munka Törvénykönyve. Közösen, a kurzus tematikája szerint tekintjük át a változásokat. A munkaidő keret alkalmazása a gyakorlatban a középvezetői és szakapparátusi munkát segíti, az elektronikus munkaidő nyilvántartás a mindennapok adminisztrációját egyszerűsíti.
MUNKAÜGYI, BÉR, TB, HR. MUNKATÁRSAK ÉS KÖZÉPVEZETŐK RÉSZÉRE.
Tekintsük át közösen a Munka Törvénykönyve változásokat. A munkaidő keret alkalmazását a gyakorlatban témakörrel a középvezetői és szakapparátusi munkát szeretnénk segíteni.
BESZÁMOLÓ A 2023 JANUÁR- FEBRUÁRI AGRÁRVEZETŐ KONFERENCIÁKRÓL.
3 helyszínen tartottuk meg az előadásokat, a magas színvonalú konferenciák keretében.
Harkányban 32 fő főkönyvelő, Hajdúszoboszlón 75 fő vezető és Hévízen 45 fő vezető vett részt a konferencián és hallgatta meg a munkaügy, foglalkoztatás aktuális kérdéseit és a 2023 évre várható kihívásokat a vezetés és irányítás területén.
Békés és Somogy, Szolnok, Pest, Heves, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén Szabolcs Bács Kiskun, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Tolna megye képviseltette magát a szervező megyék által magasz színvonalon megtartott rendezvényeken.
Az előadások fő témaköreinek összefoglalója:
Felkészülés a 2023-as év munkaügyi – foglalkoztatási kihívásokra. A munkabér és a munkaidő optimalizálása 2023-ban ...
RÖVIDEN A MUNKASZERZŐDÉSTŐL ELTÉRŐ FOGLALKOZTATÁSRÓL
A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) kimondja, hogy a munkáltató jogosult a munkavállalót átmenetileg a munkaszerződéstől eltérő munkakörben, munkahelyen vagy más munkáltatónál foglalkoztatni [Mt. 53. § (1) bekezdés]. A munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatáshoz az Mt. nem támaszt kritériumokat vagy feltételeket, tehát a munkáltató gazdasági, üzletpolitikai vagy egyéb indokokra tekintet nélkül is dönthet az eltérő foglalkoztatásról. Ez természetesen nem jelentheti azt, hogy a munkáltató a munkavállaló érdekeit nem veszi figyelembe, vagy aránytalan sérelmet okoz döntésével a dolgozójának [Mt. 6. § (3) bek.].
A munkaszerződéstől eltérő foglalkoztatás típusai
Az eltérő munkakörben történő ...